BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra tízezer fölött

2004. február 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Talán pezsgőbontásra ezúttal nem ad alkalmat, de jó néhány napi négy számjegyű lét után tegnap ismét 10 ezer pont fölött zárt a BUX. A részvényforgalom nem volt kiemelkedően magas, a prompt piacon nem érte el a 6 milliárd forintot sem. A BUX 135 pontos emelkedés után fél ötkor 10 037 ponton pihent meg.
Az erősödésben leginkább az OTP és a gyógyszerszektor vett részt. A bankpapír csak a nyitásban járt 3200 forint alatt, a kereskedés többi részét e szint fölött töltötte, s 2 százalékos emelkedéssel, 3230 forinton állt a piac zárásakor. A Richter ára tovább gyógyult a nagy esés után, s tegnap már 23 805 forintot adtak érte az utolsó kötésben, ez is valamivel 2 százalékot meghaladó emelkedést jelent. Ennél jobban drágult az Egis, a kisebbik gyártó papírjai 3,9 százalékkal érnek többet, mint egy nappal korábban. Nem csatlakozott a többiekhez a Mol és a Matáv. Az olajcég papírjai 6600, a távközlésiéi 806 forinton stagnáltak.
A nap nyertese az Antenna volt, a társaság közelgő privatizációjáról szóló, Népszabadságban megjelent cikk nyomán 5 százalékkal kúsztak följebb a műsorszóró cég részvényei. Kis forgalom mellett esett másfél százalékot az IEB, a Phylaxia 3,5 százalékkal zuhant. A gépipari szektor vegyes teljesítményt nyújtott, a Linamar és a NABI drágult, a Rába viszont esett.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet