Meglehetősen változatos nappal kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX délelőtt - kisebb megingás után - felfelé vette az irányt, s áttörte a 10 ezer pontos határt, azonban 10 óra 30-kor, 10 ezer 30 pontnál elfogyott a lendület, s innen meredek lejtmenet következett. Az index a nap végén már csak 9890 ponton állt, ami péntekhez képest 70 pontos csökkenést jelent, a forgalom 10 milliárd forint alatt maradt.
A nap vesztese a Richter volt. A gyógyszerrészvény árfolyama napközben 22 450 forintig zuhant, miután a pénteken tőzsdére látogató pénzügyminiszter megerősítette: a 25 százalékos állami pakett hamarosan piacra kerül. A Richter ugyanakkor nem rántotta magával szektortársát, az Egis mindössze 10 400 forintig csúszott vissza. A Mol felszabadulni látszott a múlt heti állami eladás jelentette nyomás alól, s tegnap már 6700 forint felett is járt árfolyama. Igaz, fél ötkor csak 6660 forintot adtak érte, azonban ez is félszázalékos pluszt jelent a pénteki záráshoz képest. Az OTP újabb csúcsokra tört, s megjárta a 3220 forintos árszintet is, azonban a délben jött eladási hullámnak a bankpapír sem tudott ellenállni, s 3160 forinton zárt. Megtorpant a Fotex-hossz. A gyorsjelentése óta magas forgalom mellett jelentősen dráguló papír kurzusa tegnap már esett, s bár napközben 168 forintot is adtak érte, az utolsó kötés már csak 151 forinton született rá, ez több mint 11 százalékos zuhanást jelent.
