Az OTP jó szereplésének köszönhetően tegnap ismét 10 000 pont közelébe kapaszkodott az irányadó index a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX egy kis nap eleji hezitálás után délután két óra körül meredek emelkedésbe kezdett, és a kereskedés végén már 9960 ponton, előző napi záróértékénél 123 ponttal állt magasabban. A forgalomra ezúttal nem lehetett panasz, a részvények 10 milliárdot meghaladó értékben fordultak meg a parketten.
Egyértelműen az OTP volt a tegnapi hossz motorja, a bankpapír a nap elején ugyan még 2980 forint körül téblábolt, a 3000 forintos szint átszakítása után azonban megállíthatatlannak tűnt emelkedése. A kereskedés második felében már 3050 forint körül forgott a bankpapír, az utolsó fél órában tovább folytatódott az emelkedés, s vélhetően a short pozíciók zárásának is köszönhetően 3117 forinton zárt. Ez 4,6 százalékos drágulást jelent. A nap másik kedvence az Egis volt, a gyógyszercég részvényei ugyan csak 1 százalékos pluszban álltak a kereskedés utolsó perceiben, de napközben jellemzően 10 700 forint körül kereskedtek velük, ami 3 százalékos emelkedést jelent szerdához képest. A Richtert érintetlenül hagyta a hossz, a független gyártó részvényárfolyama fél százalékot esett. Hasonlóan bánt el a piac a Mollal is, a zártkörű kibocsátás terhét továbbra is magán viselő papír kurzusa szintén fél százalékot esett, és fél ötkor 6670 forinton állt. A gépipar ismét rossz napot zárt, a Linamar 1160, a NABI 1140 forintig csúszott vissza.
