BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajbessz

2004. február 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alaposan megbolygatta a kereskedést a Mol-értékesítés híre, az olajcég állami pakettje egy részének piacra dobása az egész napra rányomta bélyegét a Budapesti Értéktőzsdén. A részvényforgalom kiemelkedően magas volt, meghaladta a 14 milliárd forintot, persze ez egyértelműen a Molnak volt köszönhető. Az olajpapírból zuhanó árfolyam mellett összesen 9 milliárd forintnyi cserélt gazdát. A hirtelen kínálat - s nyilván az olcsó vásárlásban reménykedők eladásai - nyomán a nap folyamán 6625 forintig is süllyedt a részvény kurzusa, az utolsó kötésben 6700 forintot adtak érte, ami 2,4 százalékos csökkenés hétfőhöz képest.
Az index napközben 9791 pontig is süllyedt, a nap végén 9851 ponton, 93 pontos mínuszban állt. A Mol gyengüléséhez kora délután már az OTP is csatlakozott, talán a gyenge inflációs adat miatt. A bankpapír esetében mindenesetre legalább egy nagy szereplő rátenyerelt az eladás gombra, volt olyan pillanat is, amikor 2935 forinton is hozzá lehetett jutni. Később azonban megfordult a trend, s a nap végére 2998 forintig kapaszkodott a részvény, ez újabb 1,2 százalékos erősödést jelent.
A gyógyszergyári részvények kereskedése során a maci volt az úr, különösen a Richter esetében. A gyorsjelentése óta lejtőre került független gyártó részvényárfolyama 2 százalékkal esett, a papír a nap végén már csak 23 700 forintot ért. Az Egis ingadozott, járt előző napi záróáránál feljebb is napközben, fél ötkor azonban már fél százalékos mínuszt mutatott a monitor.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet