A szlovák pénzpiaci felügyelet (ÚFT) szerint a pozsonyi értéktőzsdén március 20-án született 202 ezer darabos Slovnaft-kötés körülményeinek kivizsgálása „nagyon bonyolult és függ a külföldi tőkepiaci felügyeletekkel folytatott együttműködéstől. A tőlük származó információk hiányában nem lehet az ügy kivizsgálását lezárni” - áll a hivatal kedden kiadott állásfoglalásában. Marek Kacmár, a hivatal szóvivője szerint még nem kapták meg a külföldi partnerektől az összes kért információt, ám amint ezek birtokába jutnak, rövid időn belül le tudják zárni az ügyet. Az ÚFT összesen hat ország illetékes szervét kérte fel, a magyar, a brit, a ciprusi, a svájci, a cseh és a német hatóságokat.
A szlovák felügyeleti közlemény egyben vissza is utasítja a Mol bírálatát. A magyar olajtársaság ugyanis korábban kifejezte nemtetszését, hogy a felügyelet a vitatott (a megelőző hat hónapos átlagárat több mint 200 koronával megemelő) ügyletet - 60 napos felfüggesztés után - végül is engedte elszámolni. A Mol bírósághoz is fordult, az ezt megelőzően kezdeményezett felügyeleti vizsgálat azonban mind a mai napig nem hozott eredményt. Az országok tőkepiaci ellenőrző szerveinek megkeresése - mely a magyar és az angol felügyelet esetében kevésbé megkeresésnek inkább megtalálásnak mondható, hiszen valójában azok keresték meg a szlovák szervet korábban megkötött megállapodásukra hivatkozva, felajánlva segítségüket - eddig nem vezetett eredményre. A magyar felügyelet illetékese a NAPI Gazdaság kérdésére ezzel kapcsolatban elmondta, hogy ők már minden lehetséges információt és javaslatot eljuttattak szlovák kollégáikhoz.
