BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol még nem döntött az Unipetrolról

2003. június 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan a hét végén erősíti meg hivatalosan is a cseh állami vagyonügynökség az Unipetrol privatizációjához kiválasztott tanácsadók megbízását. Az ügyet előzetesen elbíráló bizottság már korábban kiválasztotta a McKinsey, WestLB és EEIP alkotta konzorciumot a tanácsadó szerepére, ez a hét végén válhat hivatalossá - jelentette az Interfax hírügynökség Petra Krainovára a vagyonügynökség szóvivőjére hivatkozva.
Az Unipetrol holdingcégnek - amelynek része egy finomító és több vegyigyár is - korábban már volt egy sikertelen privatizációs kísérlete, amelyen akkor a Mol is indult az általa irányított TVK-val és az OMV-vel közösen. A mostani potenciális érdeklődők között számon tartják a magyar olajtársaságot is, illetve a Jukoszt, az OMV-t, a korábbi nyertes Agrofertet és a vele nemrégiben közös fellépést bejelentő PKN Orlent. Az Interfax hírügynökség ezzel kapcsolatban megkérdezte Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját a magyar szándékokról, az elnök azonban kitérő választ adott, mondván, hogy csak a privatizáció konkrét részleteinek ismeretében dönthetnek arról, hogy újra versenybe szállnak-e a cseh olajipari holdingért.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet