Horvát kormányhoz közeli forrásokra hivatkozva korrupció gyanúját vetette fel a zágrábi Nacional című hetilap az INA küszöbön álló privatizációjával kapcsolatban. A lap szerint néhány ember kezében összpontosuló döntések kapcsán dollármilliókban mérhető kenőpénzekről tárgyalnak, amit a döntéshozók a maguk vagy pártjuk hasznára próbálnak megszerezni.
Ugyanebben a számban - a magyar olajcég számára vélhetően meglehetősen szerencsétlen módon - megjelent a Mol egy fizetett hirdetése is, amely a Mol INA-val való partnerségének egész Horvátország szempontjából számottevő előnyeit ecseteli. A magyar olajcég a megjelenteket nem kommentálta, de felhívták a figyelmet, hogy a rájuk vonatkozó, őket kedvező színben beállító cikk „Fizetett hirdetés” címmel jelent meg, a másik anyag pedig a horvát kormányt vádolja átláthatatlan privatizációval, a magyar olajcéget meg sem említi.
