BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Démásznál megérte kivárni az osztalékot

2003. május 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Démász esetében jól, az Elmű esetében rosszabbul jártak az osztalékfizető részvények tulajdonosai, ha megvárták az eladással az osztalékfizetési fordulónapot a parketten. Ugyanakkor különösen a kevésbé likvid papírok esetében nemegyszer teljesen az ilyenkor szokásos logikával ellentétesen mozdult el az árfolyam. Erre jó példa a Dédász: elméletileg (kötés hiányában a legjobb vételi ajánlat árfolyamát véve piacinak) a 770 forintos osztalékhoz képest alig esett vissza a papír ára. Igaz, ennél a részvénynél az osztalékszelvény levágását megelőzően napon belül is az osztalékot meghaladó mértékű ármozgások következtek be.
A befektetők számára legérdekesebb kétségtelenül a leglikvidebb Démász. Itt tegnap kereskedtek először a szelvény nélküli papírokkal, némi bizonytalanságot leszámítva egyértelműen magasabb áron, mint az előző napon, ha beleszámítjuk az 1111 forintos osztalékot.
Az Édász és a Titász esetében, bár ezekből általában minimális mennyiség cserél gazdát, a papírt megtartó befektetők jártak rosszabbul, az osztalék mértékét 10-20 százalékkal meghaladóan is esett az ár. A két RWE-cég, az Émász és az Elmű esetében már más a kép. Az Émász tegnap szinte pontosan a 400 forintos osztalék mértékével alacsonyabb áron cserélt gazdát, az előző napokban pedig még magasabban is született kötés. Az Elmű viszont veszteséget hozott a befektetőknek, az 1500 forintos osztalék után tegnap közel 1800 forintos csökkenést mutatott utolsó szelvényes átlagárához viszonyítva, igaz, közvetlenül a vágás után drágábban is forgott.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet