BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma dől el a Slovnaft-ajánlat sorsa

2003. május 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Korábbi információk szerint tegnap járt le a pozsonyi tőkepiaci felügyelet (ÚFT) 30 napos határideje arra, hogy döntsön a Slovnaft-részvényekkel a pozsonyi értékpapírtőzsdén március 20-án lebonyolított tranzakció ügyében, a szlovák SITA hírügynökség viszont úgy tudja, a határidő csak ma jár le. „Ha semmi sem történik, akkor a tőzsde köteles a szóban forgó ügyletet lebonyolítani" - mondta csütörtökön a SITA-nak Mária Hurajová, a pozsonyi tőzsde vezérigazgatója.
Maga a börze nem jogosult az üzletkötést semmissé nyilvánítani, mivel ezt számára a pozsonyi kerületi bíróság intézkedése nem teszi lehetővé. „A tőkepiaci felügyelet a március 20-i üzletkötést az általa felkért külföldi értékpapír-felügyeleti szervekkel karöltve vizsgálja meg" - mondta csütörtökön Marek Kacmár, az ÚFT szóvivője. A döntéssel azért várnak, mert néhány, általuk megszólított fél még nem küldte el válaszát.
Mint emlékezetes, március 20-án a pozsonyi tőzsdén 202 ezer Slovnaft-papír cserélt gazdát 1541 koronás áron, amit a többségi tulajdonossá lett Mol spekulatív manővernek tart (NAPI Gazdaság, 2003. április 4., 9-10. oldal). Ha a tranzakciót érvényesnek ítélik, akkor a Slovnaft-részvények átlagára a Mol nyilvános vételi ajánlatának megtételét megelőző 6 hónapban 1380 korona volt, ha pedig nem, akkor mintegy 1100 korona. Ez pedig döntő jelentőségű abból a szempontból, hogy a Mol vételi ajánlatában megjelölt 1200 koronás árfolyam felette van a törvényben előírt minimumnak, vagy ennél magasabban kell ajánlatot tennie.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet