BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödik napja esik a Mol

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai indexekhez hasonlóan gyengüléssel kezdte a napot a Budapesti Értéktőzsde is. A BUX a nyitás után egy órával már közel 1 százalékos mínusznál tartott, ám a kontinens többi börzéjével ellentétben innen már felfelé vezetett az útja. Az emelkedő Matáv- és OTP-jegyzés által megtámogatott mutató zárásra keddi értékénél egy ponttal magasabbra, 8341 pontra kapaszkodott fel. A virtuális parketten - szerencsére már-már átlagosnak mondható - tízmilliárd forint értékű részvénymennyiség fordult meg.
A nap első felében jellemzően fél százalékkal előző értékük alatt forogtak az OTP részvényei, ám a délután során komolyabb vásárlók jelentek meg a piacon. A jegyzés a vételi nyomásnak köszönhetően napon belül majd 3 százalékot emelkedett, ám a kereskedés vége előtti pozíciózárások végül a keddi szintre, 2500 forintra szorították le az árfolyamot. Ötödik napja esik a Mol-papírok ára. Az egy hete még 5900 forint környékén jegyzett részvény tegnap ugyan a nap legnagyobb részében keddi ára felett forgott, ám zárásra annál 0,4 százalékkal alacsonyabbra, 5590 forintra csúszott vissza. Gyengüléssel zárta a napot a Richter is, a gyógyszergyári részvények 0,3 százalékos olcsóbbodást követően 15 905 forinton álltak.
A vezető részvények közül egyedül a Matáv tudott erősödni tegnap, hasonlóan anyavállalatához, amely a magas összekapcsolási díjak miatti elmarasztalás ellenére is drágult. A magyar távközlési részvény kurzusa ugyan a nap jelentős részét a 900 forintos határ alatt töltötte, ám záráskor már e szint felett 5 forinttal cserélt gazdát a papír.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet