Nem volt előzetes megállapodás az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD) - jelentette ki Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a magyar olajtársaság tegnap tartott sajtótájékoztatóján. A tájékoztatót a hét végén Szlovákiában lezajlott, 23 órán át tartó Slovnaft-közgyűlésen (NAPI Gazdaság, 2003. május 19., 7-8. oldal) tartották, ahol Hernádi elmondta azt is, hogy a közgyűlésen biztosították a Mol szlovákiai befektetésének védelmét. Kifejezte örömét az uniós csatlakozást támogató szlovák népszavazás miatt, ez szerinte elősegítheti, hogy a jövőben hasonló körülmények között lezajlott közgyűlésre (amely a kisebbségi részvényes J&T obstrukciója miatt egész éjjel tartott) ne kerülhessen sor. A legfontosabb kérdés - a kötelező nyilvános ajánlat sorsa, vagyis a kínált ár - tekintetében azonban csak annyit tudott mondani, hogy egyelőre várják az illetékes szlovák hivatalok, a felügyelet és a tőzsde döntését (ezek várhatóan még a héten megszületnek). Számukra kedvezőtlen döntés esetén jogorvoslatért folyamodnak.
