Míg Európában az euró erősödése nyomán 3-4 százalékkal zuhantak a vezető tőzsdemutatók, addig a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe szerény 0,1 százalékos gyengüléssel átvészelte a napot. A nyitást követően ugyan lefelé vette az irányt a BUX, s minimumértékén több mint száz ponttal kevesebbet mutatott előző értékénél. Délután viszont komolyabb vásárlók jelentek meg a Matáv-piacon, így az index is meredeken felfelé indult. A kereskedés második felében kitartóan emelkedő mutató záráskor 8229 pontot, előző értékénél mindössze 9 ponttal kevesebbet mutatott. A piac forgalmára tegnap sem lehetett semmi panasz, a virtuális parketten megfordult részvények összértéke ezúttal a 12,5 milliárd forintot is meghaladta.
A vezető részvények közül a Matáv teljesített a legjobban. A reggel még 860 forinton forgó távközlési részvény hatalmas vágtát produkált a délután folyamán, s a kereskedés vége felé 900 forinton is akadt vásárlója a papíroknak. Zárásra ugyan valamelyest visszacsúszott a jegyzés, ám a távközlési papírokért utoljára fizetett 878 forint így is 6 forinttal meghaladta a múlt pénteki árat. Felfelé tartott az OTP kurzusa is, a bankrészvények a piac zárásakor egy százalékkal pénteki áruk felett cseréltek gazdát.
Igen élénk volt a Mol piaca, az olajipari részvény 5,6 milliárd forintot meghaladó forgalmat generált. Az árfolyam akárcsak az elmúlt három napban - a sikeres Slovnaft-közgyűlés ellenére - lefelé csordogált, s záráskor pénteki áránál 1,3 százalékkal alacsonyabban állt. Lefelé tartottak a gyógyszergyári részvények, a Richter-papírok 1,9, az Egis-részvények 0,6 százalékkal lettek olcsóbbak.
