BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden jó, ha jó a vége

2003. május 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meredeken zuhant tegnap délelőtt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX a napi mélypontján másfél százalékkal szerdai értéke alatt állt. A délután vége felé azonban minden vezető részvény piacán megjelentek a vevők, pár ponttal szerdai értéke alá, 8161 pontra tolva fel a mutatót. A gyorsjelentések megfelelő információs hátteret biztosítottak a befektetőknek az üzleteléshez, ennek köszönhetően a tőzsde forgalma rég nem látott szintre, 13,1 milliárd forintra emelkedett.
Hiába adott számot még az optimista elemzői várakozásokat is meghaladó negyedéves eredményről a Mol, az olajipari részvény jegyzését az előző áránál 2,4 százalékkal mélyebbre, 5740 forintra szorították le. Meredek zuhanással kezdte a napot a Matáv is, annak ellenére, hogy anyavállalata hosszú idő óta először nyereségről számolhatott be a gyorsjelentésében. A délután folyamán aztán a távközlési részvény piacán is megjelentek a vásárlók, 848 forintra emelve az árat. A széles sávban ingadozó OTP-jegyzés záráskor 2410 forinton, a szerdai áránál 0,3 százalékkal magasabban állt.
A vezető részvények közül a Richter teljesített tegnap a legjobban, a gyógyszergyár részvényei 2,2 százalékkal, 15 900 forintra drágultak. Folytatódott a BorsodChem- és a Brau-papírok menetelése, előbbiek 2,9, utóbbiak 2,5 százalékkal lettek drágábbak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet