BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázszolgáltatót perel és ad el a Mol

2003. május 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elsőként a Főgáz Rt.-t, majd várhatóan a többi gázszolgáltatót is bepereli a Mol Rt. Az olajtársaság így szeretné megkapni azt az összesen egymilliárd forintnyi pótdíjat, amit a szolgáltatók tervezettnél nagyobb vételezése miatt számlázott ki - értesült a Világgazdaság. A gázszolgáltatók ugyanis az év eleji hideg időszakban napi 72 millió köbméternél - az általuk előzetesen lekötött mennyiségnél - több gázt vételeztek. Erre az új szabályozás szerint csak különdíj fizetése ellenében lenne lehetőségük.
Ebben nincs is vita a gázszolgáltatók és a Mol között, abban viszont van, hogy január 1-jével egy egész, vagy csupán fél év kezdődött-e el. (Valójában itt az úgynevezett gázár-szabályozási évről van szó, ami hagyományosan július 1-jétől június 30-ig tart.) Ha csonka év kezdődött, a gázszolgáltatóknak csak feleannyit kell fizetniük (amit nem is vitatnak), mint amennyit a Mol követel. Ha egész évet kell figyelembe venni, akkor van szó egymilliárd forintról.
Miközben a nagy gázszolgáltatókkal vitázik, a kicsiket továbbra is eladja a Mol Rt. Az olajtársaság tegnap bejelentette, hogy divesztíciós stratégiájának részeként újabb gázszolgáltatótól vált meg. A Kiskungáz Rt. 52,65 százalékát a Resonator Vállalkozási és Kereskedelmi Kft.-nek adta el 115 millió forint könyv szerinti nyereséggel, összesen 400 millió forintért.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet