BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb tárgyalás az INA-ról

2003. május 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán az OMV, csütörtökön a Mol, pénteken pedig a Rosznyefty vehet részt az INA blokkoló (25 százalék plusz egy szavazatnyi) részesedésének megvételéért folyó újabb tárgyalási fordulón - közölte a Figyelőnet az MTI-re hivatkozva. A horvát kormány által a tárgyalópartnerek között felállított sorrend a korábbi, meg nem erősített értesülések szerint az esélyek sorrendjét is tükrözi. A tárgyalások lezárása és a döntés a horvát illetékesek szerint júniusra várható.
A horvát gazdasági miniszter közölte, hogy már mindhárom féllel sikerült néhány sarokpontban megállapodni, ami a horvát állam számára fontos volt, elsősorban foglalkoztatási tekintetben. Ilyen a meglévő alkalmazottak három évig történő megtartása és az INA két finomítójának továbbműködtetése.
Horvátországban közben viták folynak egy másik, az olajiparral kapcsolatos kérdésben, az Adria olajvezeték megfordításának és az orosz olaj tengerre történő kijuttatásának kérdésében. A horvát környezetvédelmi miniszter a legszigorúbb környezetvédelmi előírások alkalmazásához köti hozzájárulását ahhoz, hogy az eddig elvileg Horvátországból Magyarország felé olajat továbbító - valójában inkább csak üresen álló - vezeték irányát megfordítsák, és az orosz olajat a nagy tankhajókat fogadni képes Omisalj kikötőjébe szállítsák. A Molt ez a tranzitlehetőségeken keresztül érinti, hiszen számára a 15 millió tonnásra tervezett kapacitásnövelés száz kilométerenként és tonnánként 64 cent pluszbevételt hozhat.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet