Csendesen kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén, az elmúlt időszak kiemelkedő forgalmához képest tegnap ennek töredéke, alig 4 milliárd forintnyi részvény fordult meg a virtuális parketten. Az európai tőzsdék negatív hangulata ellenére a BUX a nyitást követően felfelé vette az irányt, s hevesebb kilengések nélkül, szűk sávban maradva érte el a múlt péntekinél 0,8 százalékkal magasabban lévő, 8178 pontos záróértékét.
A forgalom visszaesésében nyilván szerepet játszott, hogy a vezető társaságok napokon belül publikálják negyedéves gyorsjelentéseiket, s azok napvilágra kerülte előtt a befektetők nem akartak már komolyabb pozíciókat nyitni. A legnagyobb érdeklődés az egymilliárd forintos forgalmi küszöböt egyedül átlépő Matáv papírjai iránt mutatkozott. A nap első felében pénteki ára felett üzleteltek vele, ám a délután folyamán túlsúlyba került az eladói oldal, s 840 forintra szorította le a jegyzést.
A bulgáriai privatizációs döntésre váró OTP részvényei 1,1 százalékkal erősödtek tegnap. A gyorsjelentését várhatóan csütörtökön publikáló Mol a pénteki árnál 0,7 százalékkal magasabban, napi maximumán, 5800 forinton zárta a kereskedést. A vezető papírok közül a Richter teljesített a legjobban, a gyógyszergyár részvényeinek kurzusa 1,9 százalékkal kapaszkodott feljebb.
Továbbra is kiemelkedő forgalom mellett drágultak a BorsodChem-papírok, az egy hónapja alig valamivel 6200 forint felett jegyzett részvényért tegnap 8400 forintot is fizettek.
