BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább esik a Richter

2003. május 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyengüléssel zárta a múlt hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX ugyan a nyitást követően felfelé vette az irányt s rövid időre sikeresen csütörtöki záróértéke fölé kapaszkodott, ám lendülete gyorsan semmivé foszlott, s a nap hátralévő részében már lefelé csordogált. Az indexet megtartani képtelen blue chip híján a BUX előző értékénél 0,8 százalékkal alacsonyabban, 8112 ponton zárt. A forgalom ezúttal is meghaladta a 7 milliárd forintot.
A vezető részvények közül a Richter szerepelt leggyengébben. A minden várakozást felülmúló gyorsjelentés publikálása óta folyamatosan lefelé csúszó papír pénteken újabb másfél százalékot veszített értékéből, s záráskor már csak 15 950 forinton állt. Drágult viszont a múlt héten hét százalékkal erősödő Egis, 8295 forinton jegyezték záráskor. A nap legnagyobb részében felfelé menetelt a Matáv, elegánsan átlépve a csütörtöki záróárán is. Az utolsó kötés azonban mélyen az addigi ár alatt született, így az archívumok 1,3 százalékos gyengülést örökítenek majd meg a pénteki napra.
Ezúttal sem született döntés a DSK privatizációjáról, vélhetőleg ez is közrejátszott az OTP 0,8 százalékos gyengülésében. A vezető papírok közül még a legjobban a 4 milliárd forint feletti forgalmat generáló Mol szerepelt, a gyenge piaci hangulat ellenére mindössze 0,3 százalékot veszített értékéből.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet