BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc nap hossz után lefelé

2003. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt időszak húzópapírjának bizonyuló Richter a várakozásoknál jobb eredmény ellenére meredeken zuhant tegnap, s ez az egész börze hangulatára rányomta bélyegét. Valamennyi blue chip gyengélkedett, így az elmúlt nyolc kereskedési nap során ötszáz pontot erősödő BUX támasz nélkül maradt. Az index egész nap megállíthatatlanul tartott lefelé, s záráskor már keddi értékénél 141 ponttal alacsonyabban, 8216 ponton állt. A forgalom ugyan valamelyest elmaradt az elmúlt napokétól, ám a parketten megfordult, 9 milliárd forintot meghaladó részvénymennyiség lényegesen nagyobb a tavalyi év hasonló időszakában regisztráltnál. Hiába tett közzé még az optimista várakozásokat is meghaladó negyedéves számokat a Richter, ez csak a kereskedés elején éreztette hatását az árfolyamon. Néhány nagyobb befektető, aki vélhetően számított a gyógyszergyár jó teljesítményére, s még korábban bevásárolt, a piacra öntötte a felhalmozott mennyiséget. A hatalmas eladói nyomásnak képtelen volt ellenállni a kurzus, meredeken zuhant lefelé, s záráskor már a keddi értékénél 3,3 százalékkal alacsonyabban, 16 340 forinton állt. A szektortárs Egist a szokásokkal ellentétben nemigen érintette konkurensének gyorsjelentése, csak szerény mértékben gyengült. Az OTP-piacon is nyomott hangulatban folyt az adásvétel, a bankpapírok 1,4 százalékot veszítettek értékükből. Lefelé tartott a Matáv is, a papírjainak ára 865 forintra esett vissza. Szerény forgalom mellett gyengült a Mol, amely a blue chipek közül a legkisebb, 1,2 százalékos veszteséggel vészelte át a napot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet