BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc napja emelkedik a BUX

2003. május 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reggeli órákban úgy tűnhetett, a piac hétfőn túlvásárolta magát és az elmúlt hét nap erősödését immár negatív korrekció követi. Mivel az európai tőzsdék felemásan kezdték napjukat, s néhány befektető keze is megremegett a nyitást követő percekben, a BUX valóban lefelé vette az irányt, ám hamar kiderült: az irányadó index lendülete még korántsem merült ki. Az elmúlt két hétben közel ötszáz ponttal erősödő mutató tegnap további 0,7 százalékkal kapaszkodott magasabbra, záráskor már 8357 pontot mutatott. Az index emelkedése mellett külön örvendetes tény, hogy mindez továbbra is tízmilliárd forint feletti forgalom mellett zajlott.
A nap nyertesei a gyógyszergyári papírok voltak. A hetedik napja felfelé kapaszkodó Egis - blue-chiphez is méltó - 1,2 milliárd forintos forgalom mellett 4,3 százalékkal erősödött, a papír ezzel együtt több mint 13 százalékkal drágult az elmúlt hét kereskedési nap során. A szektortárs Richter is kiugró teljesítményt nyújtott, részvényeinek árfolyama hétfőhöz képest 2,4 százalékkal magasabbra, 16 900 forintra kapaszkodott.
Tíz forinttal hétfői értéke alatt töltötte a nap legnagyobb részét a Matáv kurzusa, ám a megélénkült vásárlói oldal végül 879 forintra emelte a jegyzést. Széles sávban ingadozott a Mol árfolyama. A délelőtti órákban 5680 forinton is akadt eladó olajpapír, ám záráskor már a hétfői árnál 0,4 százalékkal magasabban, 5815 forinton forogtak a papírok. Az OTP-részvények ára nem változott. Továbbra is igen élénk volt a Brau és az econet piaca, előbbi részvényei 3,1 százalékkal, utóbbié 16,9 százalékkal drágultak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet