Csaknem egymilliárd kunás nyereséggel zárta tavalyi évét a privatizálás előtt álló horvát olajipari vállalat, az INA. A cég, amelynek blokkoló részesedéséért jelenleg három nagy olajvállalat, az OMV, a Mol és a Rosznyefty versenyez, a múlt évben 982 millió kunás (146,7 millió dollár) nyereséget ért el csoportszinten, szemben a előző évi 358 millió kunával. Forgalma azonban 14,6 milliárd kunára csökkent az előző évi 16 milliárdról. A nyereség jórészt annak köszönhető, hogy a társaság eladott érdekeltségeiből: megvált szibériai olajlelőhelyeitől és eladta gázipari vállalkozását, a Plinarcot - jelentette az MTI. Ezek az ügyletek 584 millió kuna bevételt hoztak. A privatizáció jelenleg a három érdeklődővel való egyenkénti tárgyalások szakaszában van, a következő forduló május 12-17. között várható. Az ilyenkor megszokott, senki által meg nem erősített híresztelések szerint az OMV a befutó, a Mol a második, a Rosznyefty a harmadik helyen áll.
