Tavaly nyár óta először fordul elő, hogy nem az Erste Bank vezeti a brókercégek havi forgalmi rangsorát - derül ki a BÉT legfrissebb összeállításából. A cég április folyamán ugyan közel 45 milliárd forintnyi részvény adásvételénél közvetített, ám ezúttal ez csak a második helyre volt elegendő. A listán az első helyezést az elmúlt hónapokban egyre növekvő forgalomról beszámoló K&H Equities vette át 53 milliárd forintos prompt részvényforgalmával, a harmadik helyre a Cashline futott be.
A BÉT részvényszekciójának forgalma - igazodva a február óta jellemző trendhez - tovább emelkedett, áprilisban már közel 300 milliárd forintnyi részvény fordult meg a virtuális parketten. Ez márciushoz képest közel 30 százalékos bővülést takar, s nagyjából megegyezik az előző év hasonló időszakának adatával. (A befektetőket a tőzsdére csalogatni hivatott szemléletformáló kampánynak azonban még bőven lesz behoznivalója, legalábbis ha a 2000. áprilisi 600 milliárd forintos forgalom újbóli elérését tűzi ki célul.)
A tőzsde összforgalmának túlnyomó részét továbbra is a részvények adják. Állampapírból alig 2 milliárd forintnyi fordult meg áprilisban, de az egyéb hitelpapírok (jellemzően vállalati kötvények és jelzáloglevelek) forgalma a márciusi 25 milliárd forintról 47,5 milliárd forintra emelkedett.
