BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényt cserél a Synergon

2003. május 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Első nekifutásra kedden határozatképtelennek bizonyult a Synergon éves rendes közgyűlése, így szerdán tartották meg az ülést, amelyen mindössze a részvényesek 26 százaléka képviseltette magát. A plénum különösebb izgalmak nélkül zajlott le, az egybegyűlt tulajdonosok szinte egyhangúlag fogadták el mind az igazgatóság, mind a felügyelőbizottság, mind a könyvvizsgáló jelentését. A törvényi feltételeknek való megfelelés érdekében a közgyűlés a részvények dematerializálásáról határozott.
A nyomdai úton előállított 9 millió 544 ezer 630 darab Synergon-papír kicserélésének részleteiről a későbbiekben dönt az igazgatóság, annyi azonban már tudható, hogy az átalakításra be nem nyújtott részvények helyett kibocsátott papírokat a Budapesti Értéktőzsdén értékesítik és az ebből befolyt összeggel az érvénytelenített részvények korábbi tulajdonosait kártalanítják. (A dematerializáció az átváltható menedzsmentkötvényeket is érinti.)
A közgyűlés ezenkívül jóváhagyta, hogy az igazgatóság 100 ezer darab saját részvényt vásároljon. A vételárat az elmúlt 90 nap tőzsdei átlagárában, 532 forintban határozták meg, a vásárlásról a vezetők május 31-ig dönthetnek. A pakettből 20 ezer darab Czakó Ferencet, az igazgatóság elnökét illeti, a fennmaradó részen az igazgatóság többi tagja osztozhat.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet