Első nekifutásra kedden határozatképtelennek bizonyult a Synergon éves rendes közgyűlése, így szerdán tartották meg az ülést, amelyen mindössze a részvényesek 26 százaléka képviseltette magát. A plénum különösebb izgalmak nélkül zajlott le, az egybegyűlt tulajdonosok szinte egyhangúlag fogadták el mind az igazgatóság, mind a felügyelőbizottság, mind a könyvvizsgáló jelentését. A törvényi feltételeknek való megfelelés érdekében a közgyűlés a részvények dematerializálásáról határozott.
A nyomdai úton előállított 9 millió 544 ezer 630 darab Synergon-papír kicserélésének részleteiről a későbbiekben dönt az igazgatóság, annyi azonban már tudható, hogy az átalakításra be nem nyújtott részvények helyett kibocsátott papírokat a Budapesti Értéktőzsdén értékesítik és az ebből befolyt összeggel az érvénytelenített részvények korábbi tulajdonosait kártalanítják. (A dematerializáció az átváltható menedzsmentkötvényeket is érinti.)
A közgyűlés ezenkívül jóváhagyta, hogy az igazgatóság 100 ezer darab saját részvényt vásároljon. A vételárat az elmúlt 90 nap tőzsdei átlagárában, 532 forintban határozták meg, a vásárlásról a vezetők május 31-ig dönthetnek. A pakettből 20 ezer darab Czakó Ferencet, az igazgatóság elnökét illeti, a fennmaradó részen az igazgatóság többi tagja osztozhat.
