A csonka hét és a négynapos kereskedési szünet miatti bizonytalanság ellenére szerdán is erősödtek az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén, közel 50 pontos BUX-emelkedést okozva. Ez a teljes csonka hétre vonatkozóan több mint 200 pontos indexemelkedést jelentett. A forgalom a közepesnél valamivel jobb volt, meghaladta a 8,5 milliárd forintot.
A legnagyobb mennyiségben a Mol részvényét adták-vették, az árfolyam a hét utolsó napján is folytatta napok óta tartó erőteljes emelkedését. Utoljára tavaly május közepén állt ilyen magasan az olajpapír jegyzése. A többi blue chipnek már nem volt ilyen jó napja, igaz, a Richter-tulajdonosok bizonyára örültek, hogy részvényük 16 ezer forinton zárta a szerdai kereskedést. Igazán jó napjuk az Egis-tulajdonosoknak volt, akiknek a szerdai nap hozta meg a számottevő árfolyam-emelkedést. A kisebbik gyógyszergyár részvényei a megszokottnál nagyobb, 800 milliót meghaladó értékben cseréltek gazdát.
Kevésbé szerepelt jól a bolgár bankprivatizáció útvesztőiben bolyongó OTP - fél százalékkal erősödött -, igaz, ez még mindig jobb eredmény, mint a Matáv néhány százalékos csökkenése. Mindeközben a kisebb részvények piacán jelentős változások történtek. A BorsodChem több mint egyszázalékos emelkedése ugyan nem feltűnő mértékű növekedés, de egész heti stabil erősödése már annál inkább figyelemre méltó. A Pannonplast 6 százalékot meghaladó zuhanása egyértelműen a közgyűlés fejleményeinek tudható be.
