A várakozásokkal ellentétben nem jelent meg kétségbeesett kisrészvényesek hada a Humet-közgyűlésen, a határozatképtelenség miatt szerdára halasztott plénumon mindössze öt tulajdonos képviseltette magát. A közgyűlés hangulatára azonban alaposan rányomta bélyegét a csőd közeli helyzet, a találkozó központi témái a felszámolás elkerülésének lehetőségei voltak.
Az igazgatóság a beszámolójában igen borús képet festett a cég helyzetéről, bár hangsúlyozta, hogy véleménye szerint - habár konkrét elképzelései még nincsenek - elképzelhető kiút a jelenlegi helyzetből. Kötvény- vagy részvénykibocsátásra nincs lehetősége a társaságnak, ugyanis egyik értékpapírcég sem vállalta ennek lebonyolítását.
Civin János véleménye szerint azonban ha nem lenne a be nem cserélt részvények miatt esedékes 130 millió forintos tartozás, a cég a nemzetközi piacaira támaszkodva kikászálódhatna a kátyúból. A fő tulajdonos Csucska Elek Alapítvány is osztotta az elnök ezen véleményét, amely így közgyűlési határozat formájában testet is öltött.
Ebben a részvényesek felszólították az igazgatóságot, hogy május 7-éig valamennyi be nem cserél részvény tulajdonosát keresse meg, s kérje tőlük a követelésük esedékességének jövő év július 1-jéig történő elhalasztását. Ez egyébként paradox módon érdekük is a be nem cserélt részvények tulajdonosainak, komoly tárgyi vagyonelem híján ugyanis felszámolás esetén maximum a 150 millió forintra értékelt FDA-regisztrációra tehetnék rá kezüket, ám kétséges, hogy ez bármelyiküket is boldoggá tenné.
Az idő rendkívül sürgeti a céget, ezért a válaszokat egy hónapon belül várják. A korábbi tulajdonosok döntése alapvetően befolyásolja a cég lehetőségeit, így a válaszok beérkezéséig - egy hónapig - fel is függesztették a közgyűlést. Rövid tanakodás után a közgyűlés berekesztése előtt a részvényesek szavaztak a mérleg, a könyvvizsgáló és az igazgatóság beszámolójának elutasításáról, ám míg máskor ez szenzációszámba menne egy közgyűlésen, jelen esetben csak apró epizódja volt annak.
