Hatalmas forgalmat és 8 ezer pont fölé szökő indexet hozott a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdére. Annak ellenére, hogy Európa börzéi a reggeli órákban nem robbantak szét az optimizmustól, a pesti irányadó mutató a nyitás utáni pillanatokban már száz ponttal a hétfői értéke fölött állt. A nap további részében ugyan már jóval lassabban kapaszkodott felfelé a BUX, ám záráskor így is előző értékénél 1,7 százalékkal magasabban, 8117 ponton állt. A virtuális parketten rég nem látott részvénymennyiség fordult meg, az üzletek összértéke megközelítette a 11,5 milliárd forintot.
A vezető papírok közül a Matáv teljesített legjobban, a távközlési részvény tegnap közel 4,5 milliárd forintos forgalmat generált. A cég papírjainak jegyzése már a nyitást követően 20 forintot ugrott, nap közben azonban már lassabban araszolt felfelé a jegyzés. Zárás előtt ismét megjelentek a nagyobb vevők, a hétfői értékénél 3,8 százalékkal magasabbra, 870 forintra emelve a részvény árát.
Rég nem látott optimizmus lett úrrá tegnap a Richter-piacon is. A gyógyszergyár részvényei 2,6 százalékkal drágultak, jegyzésük nap közben 16 ezer forint fölött is járt. A szektortárs Egis papírjai egy százalékkal erősödtek.
A lassan halaszthatatlanná váló gázárrendezés közeledtével emelkedik a Mol, az olajipari részvény tegnap egy százalékkal kapaszkodott magasabbra. A DSK megszerzéséért vezérigazgatói szinten lobbizó OTP 0,2 százalékkal lett drágább.
