A Kaptár Rt. 23,17 százalékos részesedést vásárolt az econet.hu Rt.-ben. A bejelentés röviddel azután következett, hogy tőzsdei történetének legrövidebb közgyűlését zárta le tegnap az econet. A korábban mintegy 120 milliós köztartozást felhalmozó társaság - amelynek kintlévősége csupán egy az Informatikai és Hírközlési Minisztériummal szemben fennálló követelés - számára a bejelentett ügylet jóval nagyobb fontossággal bír egy részvényvásárlásnál. A Kaptár Rt. ugyanis nem csupán részvényeket vett, hanem 60 millió forintos tulajdonosi hitelt is nyújt az econetnek, amivel a társaság kifizetheti adó- és tb-tartozásának felét. A többi tartozás kifizetésére tízhavi részletfizetési kedvezményt kapott, ahogy azt korábban már bejelentette (NAPI Gazdaság 2003. április 11., 12. oldal).
A bejelentés előtti közgyűlés egyébként talán a legrövidebb volt a BÉT-re bevezetett társaságok eddigi történetében. Az összes napirendi pontot egyhangúan elfogadta az alig néhány megjelent részvényes. Így a szokott napirendi pontokon felül - a társaság kevesebb mint 8 milliós eredményéből érthető módon nem fizet osztalékot - sor került az idén szinte minden cég közgyűlésén megszavazott alapszabály-módosításokra (tevékenységi kör, a tőzsdei kivezetés nyilvános ajánlattételhez kötése és lemondott igazgatósági tag törlése).
Az utóbbi egyébként Gráf István alapító, aki a most bejelentett ügylet keretében teljes egészében kiszáll az econet.hu-ból (korábban 19,7 százalékos része volt). A másik eladó Bencsik Attila, aki a fennmaradó részt adja a Kaptár összesen 1 millió 300 ezer 34 részvényéhez, amivel 13,54 százalékos szavazati jog jár. Emellett maradnak az econet.hu nagytulajdonosai, Szenes Gábor 32,09 százalékos, Nobilis Kristóf 25,5 százalékos (egy C sorozatú szavazatelsőbbségi részvény tulajdonosa) és Gábor Lajos 8,01 százalékos szavazati aránnyal.
