BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcezer pont felett is járt a BUX

2003. április 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európai társaihoz hasonlóan emelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde, irányadó indexe, a BUX a reggeli órákban a 8 ezer pontos határ fölött is járt. Ereje azonban kevésnek bizonyult a lélektaninak mondott szint megtartásához, s a délután legnagyobb részét már 7960 pont környékén töltötte. Az elmúlt napok forgalmát alulmúló, 5,5 milliárd forintot hozó kereskedést végül pénteki értékénél 0,2 százalékkal magasabban, 7983 ponton zárta az index.
A vezető részvények közül a Mol teljesített legjobban, az INA-val kapcsolatos terveiről a horvát illetékeseknek ma beszámoló társaság papírjai másfél százalékkal drágultak. Az olajipari társaság részvényei a piac zárásakor 5580 forinton cseréltek gazdát, ami alig pár százalékkal marad el a december eleji éves csúcsértéktől. Az index emelkedését segítette az OTP is, a bankpapír a kereskedés végén 2350 forinton, pénteki áránál 1,3 százalékkal magasabban cserélt gazdát.
Lefelé korrigált a pénteken majd 3,5 százalékkal dráguló Matáv papírja, az 1,2 milliárd forintos forgalmat generáló részvénnyel a piac zárásakor előző áránál 1,2 százalékkal alacsonyabban, 838 forinton kereskedtek. Lefelé húzta az irányadó mutatót a Richter is, amely tegnap tartotta közgyűlését. A múlt héten tíz havi csúcson forgó papír 1,3 százalékot veszített értékéből, a gyógyszergyár részvényeit 15 595 forinton jegyezték záráskor. A tegnapi sztár kétségkívül a BorsodChem részvénye volt, 2,7 százalékos emelkedését kiugró, csaknem 700 milliós forgalom mellett érte el.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet