Úgy tűnik, az áramszolgáltató társaságok teljes egyöntetűségre törekszenek az osztalékfizetés tekintetében. A pénteki Édász- és Démász-közgyűlések után legalábbis elmondható, hogy mindegyik társaságnál megszavazták az adózott eredmény mintegy 90 százalékának kifizetését. (Az RWE-tulajdonú áramszolgáltatók, az Émász és az Elmű a héten tartja a részvényesek éves találkozóját, a javaslat az Émász esetében 100 százalékos kifizetési arányt jelent.) Az Édász esetében ez 1000, a Démásznál 1111 forint osztalék részvényenként (az Édász adózott eredménye 5 milliárd 171 millió 170 ezer, a Démászé 4 milliárd 571 millió 441 ezer forint lett). A fizetés kezdőnapja június 2., illetve június 5. Váratlan események még a Démász-közgyűlésen sem történtek, pedig ott kevesebb mint 61 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a fő tulajdonos (EDF International), míg az Édásznál az E.ON Hungária több mint 90 százalékban tulajdonos. A két társaság a korábban közgyűlést tartó Titászhoz és Dédászhoz hasonlóan végrehajtotta részvényeinek dematerializációját, illetve az ehhez szükséges módon megváltoztatta alapszabályát. Mindkét társaságnál változott valamelyest a vezető testületek összetétele is.
