BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idei csúcson a Mol

2003. április 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igen lendületesen indult a kereskedés tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, az irányadó indexe a nyitás után egy óra leforgása alatt közel 80 ponttal emelkedett. Úgy tűnt, hogy a BUX még a lélektaninak mondott 8 ezer pontos határ fölé is küzdheti magát, ám a lendület hamar alábbhagyott, s a nap hátralévő részében már lefelé araszolt az index. Az elmúlt napokhoz hasonlóan a szokásosnál nagyobb forgalmat hozott a kereskedés, melyet a BUX előző értékénél 0,3 százalékkal magasabban, 7880 pontot elérve zárt.
A vezető papírok közül a Mol iránt mutatkozott tegnap a legnagyobb érdeklődés, az olajipari papírra 3,5 milliárd forintot meghaladó értékű üzletet kötöttek. A cég részvényeinek árfolyama a nap legnagyobb részében 5500 forint környékén ingadozott, záráskor azonban már idei csúcsán, 5545 forinton állt a jegyzés. Felfelé vette az irányt a DSK privatizációjáról szóló döntést elvileg mára váró OTP kurzusa is. A bankpapír kétmilliárd forint feletti forgalom mellett szerdai árához képest 0,6 százalékkal magasabban, 2305 forinton zárta a kereskedést. Tízhavi csúcsra kapaszkodott a Richter jegyzése, a gyógyszergyári papír a piac zárásakor 15 580 forinton cserélt gazdát. Az Egis részvénye eközben 0,3 százalékkal, 7320 forintra drágult.
A vezető részvények közül egyedül a Matáv veszített tegnap értékéből, a távközlési papír a piac zárásakor szerdai áránál 0,6 százalékkal olcsóbban, 820 forinton cserélt gazdát.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet