Nem hozott döntést tegnap a Fővárosi Bíróság a Humet APEH ellen indított keresete ügyében. A cég beadványával azt szerette volna elérni, hogy a bíróság mondja ki: az alaptalannak bizonyult váddal az adóhatóság megsértette a cég jó hírét. (Persze egy esetleges pozitív döntés sem használt volna sokkal többet, mint halottnak a csók.) A cég renoméján ugyanis kritikus időszakban ejtett foltot a 400 milliós fiktív számla befogadásának gyanúja, s Civin János bevallása szerint az ügy kipattanását követően termékeik eladhatatlanná váltak. Az egyébként sem túl stabil lábakon álló társaság anyagi helyzete tavaly év elején végleg megroppant. Hiába derült ki később, hogy a gyanúsítás nem több, mint egy konkurens bosszúja, s hiába engedték ki közel egy év fogva tartás után a Humet pénzügyi igazgatóját, a cég minden bizonnyal már nem kerülheti el végzetét.
A Humet pénzkészletei ugyanis nullára apadtak, a társaság kénytelen volt dolgozóinak többségétől is megválni. Új termékek előállítására sincs már forrás, a társaság csupán készleteinek felélésével tud pénzhez jutni, ráadásul Damoklész kardjaként függ feje felett a be nem cserélt részvények után már március eleje óta esedékes 130 millió forintnyi tartozás.
Ezek után minden bizonnyal szomorú keddi közgyűlés elé néz a cég. Civin János elnöki megbízatása és IT-tagsága is lejár, s erősen gondolkodik rajta, van-e értelme újból funkciót vállalnia.
