Az orosz válságot követő 1999-es év óta legrosszabb évét zárta tavaly a Budapesti Árutőzsde. Az idei esztendő várhatóan sokkal jobb lesz, a devizapiac forgalma időarányosan már meghaladja a tavalyi háromszorosát – jelentette ki a NAPI Gazdaság kérdésére Bánhidi Ferenc, a május 20-i közgyűlésével részvénytársasággá átalakuló BÁT ügyvezető igazgatója. A tavaly veszteségesen működő BÁT vezetője az eredményekről konkrétan nem nyilatkozott, azt elmondta, hogy idén eddig a határidős devizapiacon 190 milliárd forint, az opciós piacon csaknem 30 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A sui generis tőzsdéből a BÉT-hez hasonlóan részvénytársasággá alakuló Budapesti Árutőzsde várhatóan 600 millió forintos alaptőkével alakul meg. Tulajdonosai a jelenlegi tőzsdetagokból kerülnek ki, igazgatóságának elnöki posztjára Török Sándort, a felügyelőbizottság jelenlegi elnökét és az árutőzsde legnagyobb gabonaforgalmazójának, az Agrokont Rt.-nek a vezetőjét jelölik majd. Az új felügyelőbizottság elnöki posztjára várhatóan Juhász Gergelyt, a Keler igazgatóságába (a BÁT a BÉT-hez hasonlóan 25 százalékos tulajdonrésszel bír a központi elszámolóházban) pedig Kobulnicky Tamást és Keresztesi Szergejt javasolják.
