BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszorosára nőtt a BÁT devizaforgalma

Május 20-án tartja átalakuló közgyűlését a Budapesti Árutőzsde – mondta Bánhidi Ferenc, a BÁT ügyvezető igazgatója tegnap tartott sajtótájékoztatóján. Az új részvénytársaság alaptőkéje várhatóan 600 millió forint lesz.

2003. április 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz válságot követő 1999-es év óta legrosszabb évét zárta tavaly a Budapesti Árutőzsde. Az idei esztendő várhatóan sokkal jobb lesz, a devizapiac forgalma időarányosan már meghaladja a tavalyi háromszorosát – jelentette ki a NAPI Gazdaság kérdésére Bánhidi Ferenc, a május 20-i közgyűlésével részvénytársasággá átalakuló BÁT ügyvezető igazgatója. A tavaly veszteségesen működő BÁT vezetője az eredményekről konkrétan nem nyilatkozott, azt elmondta, hogy idén eddig a határidős devizapiacon 190 milliárd forint, az opciós piacon csaknem 30 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A sui generis tőzsdéből a BÉT-hez hasonlóan részvénytársasággá alakuló Budapesti Árutőzsde várhatóan 600 millió forintos alaptőkével alakul meg. Tulajdonosai a jelenlegi tőzsdetagokból kerülnek ki, igazgatóságának elnöki posztjára Török Sándort, a felügyelőbizottság jelenlegi elnökét és az árutőzsde legnagyobb gabonaforgalmazójának, az Agrokont Rt.-nek a vezetőjét jelölik majd. Az új felügyelőbizottság elnöki posztjára várhatóan Juhász Gergelyt, a Keler igazgatóságába (a BÁT a BÉT-hez hasonlóan 25 százalékos tulajdonrésszel bír a központi elszámolóházban) pedig Kobulnicky Tamást és Keresztesi Szergejt javasolják.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet