A Tiszántúli Áramszolgáltató Rt. részvényesei tegnap tartott közgyűlésükön döntöttek a társaság 2,81 milliárd forintos adózás utáni profitjának 90 százaléka osztalékként történő kifizetéséről. A többi áramszolgáltatóhoz hasonló arányú kifizetés mellett ez a részvényesek számára 740 forintot jelent.
A társaság – az E.ON. Hungária a 92,4 százalékos részesedése miatt vitáktól mentes – közgyűlésén egyetlen ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadták el az összes határozatot, így az igazgatóság beszámolóit is (tavaly 65,9 milliárdos árbevétel mellett adózás előtt 3,328 milliárd, adózás után 2,813 milliárd forintos eredményt értek el szemben az előző évi 921 milliós adózás előtti eredménnyel). Beruházásokra tavaly közel 9 milliárd forintot költöttek, miközben az áramlopással együtt a rongálások, vezetéklopások miatt 1,2 milliárd forintos kárt szenvedtek el.
A Titász közgyűlésén új igazgatósági elnök választására is sor került, a lemondott Bakács István helyére a testület Antal Józsefet választotta meg.
