Európában szinte csak a Budapesti Értéktőzsde tartotta nyitva kapuit nagypénteken, ám utólag ennek hasznossága erősen megkérdőjelezhető. A vezető börzékről érkező iránymutatás híján a befektetők többsége inkább a kivárást vagy a hétvége meghosszabbítását választotta, így a virtuális parketten a korábbi mennyiség töredéke, alig másfél milliárd forintnyi részvény fordult meg. A BUX a nyitást követően felfelé vette az irányt, ám a negatívba forduló Matáv-kurzus délre csütörtöki záróértéke közelébe húzta le az indexet. Zárásra egy kissé magukra találtak a vezető részvények árfolyamai, így a BUX előző értékénél 51 ponttal magasabban, 7778 ponton búcsúztatta a hetet.
Csekély érdeklődés mellett zajlott pénteken a Matáv-papírok adásvétele, a távközlési részvényből alig 260 millió forintnyi forgott a hét utolsó kereskedési napján. Szűk sávban, ám jellemzően csütörtöki ára felett ingadozott a távközlési részvények kurzusa, ám zárásra az enyhe eladói nyomás annál két forinttal mélyebbre, 813 forintra szorította a jegyzést. A Mol-papírok félmilliárd forintos forgalom mellett fél százalékkal drágultak.
A vezető részvények közül az elmúlt héten közel három százalékkal gyengülő OTP szerepelt a legjobban. A bankpapírok 2300 forintos záróára, mely egyben a napi maximumot is jelentette, 1,3 százalékkal magasabb a csütörtöki záróértéknél. Erősödéssel zárták a pangó napot a gyógyszergyári részvények is, a Richter 15 195 forintra, az Egis 7400-ra drágult.
