BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel zárt a BUX

2003. április 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Határozott trend nélkül hullámzott tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Míg az európai tőzsdék reggeli gyengélkedése később erősödésbe fordult, addig a BUX délelőtt jellemzően valamivel szerdai értéke felett, délután azonban valamivel az alatt ingadozott. Az elmúlt napok átlagához hasonló, 5,5 milliárd forintos forgalmat hozó kereskedés végén a mutató előző értékénél 30 ponttal alacsonyabban, 7727 ponton állt.
A vezető részvények közül a Mol iránt mutatkozott a legnagyobb érdeklődés. A részvények árfolyamát leginkább a közgyűlésről kiszivárgó hírek mozgatták, az olajipari társaság papírjai a kereskedés végén szerdai áruknál 0,3 százalékkal magasabban, 5375 forinton cseréltek gazdát. Gyenge kezdést követően egészen 2300 forintig erősödött a másfél milliárd forintos forgalmat generáló OTP. E szint felett azonban nem akadt vevő a bankpapírra, amely így zárásra szerdai záróértékére, 2270 forintra csúszott vissza. A szűk sávban ingadozó Matáv-kurzus a kereskedés végén a szerdai értéknél 1,3 százalékkal alacsonyabban, 815 forinton állt. Rosszul teljesítettek a gyógyszergyári részvények is: a Richter és az Egis is 0,7 százalékot veszített értékéből.
A csekély közkézhányad ellenére kiugró forgalmat generált tegnap a BorsodChem. A cég részvényeiből több mint százmillió forintnyi fordult meg a virtuális parketten, miközben az árfolyam 1,6 százalékkal magasabbra kapaszkodott. Közel kétszer ekkora forgalma volt a saját részvényeit értékesítő Pannonplastnak, ám a műanyagipari vállalat kurzusa 2,8 százalékkal mélyebbre csúszott.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet