Az európai piacokon uralkodó optimista hangulat ellenére tegnap meredeken lefelé tartottak az árak a Budapesti Értéktőzsdén. Az EU-csatlakozáshoz ugyan közelebb kerültünk egy aláírással, ám ez egyáltalán nem hatotta meg a piacot. Az irányadó mutató egész nap töretlenül araszolt lefelé, s záráskor már csak 7756 pontot, keddi értékénél 1,8 százalékkal kevesebbet mutatott. A forgalom – amelynek több mint 90 százalékát a négy vezető bleu chipre született kötések adták – az előző napi 4 milliárd forintos szint közeléből 7,7 milliárd forint fölé emelkedett.
A vezető részvények közül az OTP iránt mutatkozott a legnagyobb érdeklődés, a bankpapír forgalma meghaladta a 3 milliárd forintot. A hétfőn még 2380 forint közelében jegyzett részvény ára tovább zuhant, s a kereskedés végén a hét eleji árnál már több mint négy százalékkal alacsonyabban, 2270 forinton cserélt gazdát. Elvesztette keddi nyereségét a Matáv. A nyitásban ugyan 850 forintot is megadtak érte, ám az egész napos eladói nyomás zárásra előző napi értékénél 2,5 százalékkal mélyebbre, 826 forintra szorította le a jegyzést. A horvátországi privatizáció esetleges további elhúzódásáról szóló hírek érzékenyen érinthették a Molt, az olajipari papír 1,8 százalékot veszített árából. Lefelé tartottak a gyógyszergyári papírok is, a Richter 1,2, az Egis 0,6 százalékkal lett olcsóbb.
A honvédelmi gépjárműtenderrel kapcsolatos fejlemények nemigen mozgatták meg a Rába piacát, a cég részvényei közepes forgalom mellett fél százalékot veszítettek értékükből.
