A Deutsche Telekom (DT) az eredményének „jelentős javulását" várja az idén. A tavaly a kontinens legnagyobb veszteségét elkönyvelő társaság mérlegében a drasztikus korrekciókat már 2002-ben végrehajtotta, így előreláthatólag idén sem a külföldi leányvállalatok, sem a mobillicencek leírása nem terheli majd az eredményt.
Kai-Uwe Ricke, a novemberben kinevezett vezérigazgató a Süddeutsche Zeitungnak adott interjúban igen derűlátóan nyilatkozott az idei év várható eredményeiről, véleménye szerint a cég első negyedéves számai mindenkinek megelégedésére szolgálnak majd – tudósított a Bloomberg. A kincstári optimizmusra nem kötelezett elemzők is hasonló módon vélekednek a DT kilátásairól. Becslésük szerint a társaság a tavalyi 5,86 eurós részvényenkénti veszteség után idén csak 37–48 eurócent körüli ráfizetéssel zár.
A vezérigazgató időközben folytatja adósságlefaragási programját, amelynek keretében a társaság tartozásait 51 milliárd euró körülire szeretné mérsékelni. Tegnapelőtt a cég az orosz MTS-ben lévő 5 százalékos részvénycsomagját értékesítette a tőkepiacon, ami újabb 200 millió euróval gazdagította. Ahhoz azonban, hogy Ricke ambiciózus terve teljesülhessen, nem csupán eszközeladásra lesz szükség, hanem az EBITDA eredmény 17 milliárd euró közelébe történő emelkedésére is.
