BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős javulást vár a Deutsche Telekom

2003. április 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom (DT) az eredményének „jelentős javulását" várja az idén. A tavaly a kontinens legnagyobb veszteségét elkönyvelő társaság mérlegében a drasztikus korrekciókat már 2002-ben végrehajtotta, így előreláthatólag idén sem a külföldi leányvállalatok, sem a mobillicencek leírása nem terheli majd az eredményt.
Kai-Uwe Ricke, a novemberben kinevezett vezérigazgató a Süddeutsche Zeitungnak adott interjúban igen derűlátóan nyilatkozott az idei év várható eredményeiről, véleménye szerint a cég első negyedéves számai mindenkinek megelégedésére szolgálnak majd – tudósított a Bloomberg. A kincstári optimizmusra nem kötelezett elemzők is hasonló módon vélekednek a DT kilátásairól. Becslésük szerint a társaság a tavalyi 5,86 eurós részvényenkénti veszteség után idén csak 37–48 eurócent körüli ráfizetéssel zár.
A vezérigazgató időközben folytatja adósságlefaragási programját, amelynek keretében a társaság tartozásait 51 milliárd euró körülire szeretné mérsékelni. Tegnapelőtt a cég az orosz MTS-ben lévő 5 százalékos részvénycsomagját értékesítette a tőkepiacon, ami újabb 200 millió euróval gazdagította. Ahhoz azonban, hogy Ricke ambiciózus terve teljesülhessen, nem csupán eszközeladásra lesz szükség, hanem az EBITDA eredmény 17 milliárd euró közelébe történő emelkedésére is.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet