Mezősi Tamás
A Deutsche Telekom (DT) eredményének „jelentős javulását" várja az idén. A tavaly a kontinens legnagyobb veszteségét elkönyvelő társaság mérlegében a drasztikus korrekciókat már 2002–ben végrehajtotta, így előreláthatólag idén sem a külföldi leányvállalatok, sem a mobillicencek leírása nem terheli majd az eredményt.
Kai–Uwe Ricke, a novemberben kinevezett vezérigazgató a Süddeutsche Zeitungnak adott interjúban igen derűlátóan nyilatkozott az idei év várható eredményeiről, véleménye szerint a cég első negyedéves számai mindenki megelégedésére szolgálnak majd – tudósított a Bloomberg. A kincstári optimizmusra nem kötelezett elemzők is hasonló módon vélekednek a DT kilátásairól. Becslésük szerint a társaság a tavalyi 5,86 eurós részvényenkénti veszteség után idén csak 37–48 eurócent körüli veszteséggel zárhat.
A vezérigazgató időközben folytatja adósságlefaragási programját, melynek keretében a társaság tartozásait 51 milliárd euró körülire szeretné mérsékelni. Tegnap az orosz MTS–ben lévő 5 százalékos részvénycsomagot a tőkepiacon értékesítette, ami újabb 200 millió euróval gazdagította a céget. Ahhoz azonban, hogy Ricke ambiciózus terve teljesülhessen, nem csupán eszközeladásra lesz szükség, hanem az EBITDA–eredmény 17 milliárd euró közelébe történő emelkedésére is.
