A hétfői mélyrepülés után tegnap felfelé mozdultak el az árak a Budapesti Értéktőzsdén. Az irányadó index a nap legnagyobb részében stabilan előző napi záróértéke felett hullámzott, kisebb visszaesést egyedül a várakozásoknál rosszabb amerikai ipari termelési adat hozott. Ezen a rossz makroadaton azonban gyorsan túltette magát a piac, s a BUX záráskor már hétfői értékénél 1 százalékkal magasabban, 7898 ponton állt. A forgalom az elmúlt napokhoz képest jelentősen visszaesett, a parketten tegnap alig 4 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Anyavállalatának javuló megítélésével párhuzamosan drágult tegnap a Matáv. A távközlési cég részvényei másfél milliárd forintos forgalom mellett 847 forintra, előző áruknál másfél százalékkal magasabbra kapaszkodtak. A bolgár bevásárlás körüli huzavona és a Merrill Lynch leminősítése sem használt az OTP kurzusának, a bankpapír így fél százalékkal hétfői ára alatt zárt.
Alacsony forgalom és alig-alig mozduló árfolyam jellemezte a Mol napját, egyedül a kereskedés vége előtti pozíciózárások tudták az 5400 forintos szintről kimozdítani a kurzust. A piac zárásakor a társaság részvényei hétfői áruknál 2,3 százalékkal drágábban, 5460 forinton cseréltek gazdát. Felemásan teljesítettek a gyógyszergyári papírok. Míg a hétfőn 2,6 százalék feletti veszteségeket elszenvedő Richter 2 százalékkal drágult, az Egis fél százalékot veszített értékéből.
