Százpontos erősödéssel zárta a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX – leszámítva a vártnál rosszabb inflációs adat okozta enyhe reggeli visszaesést – a vezető európai mutatókkal párhuzamosan egész nap kitartóan felfelé kapaszkodott. Záráskor csütörtöki értékénél 1,3 százalékkal magasabban, 7945 ponton állt. A forgalom – köszönhetően az OTP-részvények iránt megnövekedett érdeklődésnek – a korábbi napok 4 milliárdos szintjéről 7,4 milliárd forintra ugrott.
Felkeltette a befektetők érdeklődését az OTP-nek a DSK bankra tett, a riválisánál magasabb ajánlata. A négymilliárd forint feletti forgalmat generáló bankrészvény árfolyama a pályázatokban szereplő konkrét összegek megjelenéséig lefelé csordogált, ám azt követően zárásig meredeken emelkedni kezdett. A kereskedés végén a társaság papírjait 2374 forinton, csütörtöki áruknál 1,8 százalékkal magasabban jegyezték. Hasonló mértékű drágulást könyvelhettek el pénteken a Mol-tulajdonosok is, az olajipari részvény a piac zárásakor 5500 forinton forgott. Tíz hónapos árfolyamcsúcsot döntött meg pénteken a Richter. A gyógyszergyári részvény a kereskedés végén 15 410 forinton cserélt gazdát, ebben a magasságban utoljára tavaly júniusban járt. A szektortárs Egis kiemelkedő forgalom mellett 1,1 százalékkal drágult. A piaci átlagnál kisebb erősödést könyvelhetett el tegnap a Matáv, a telefonrészvényeket 832 forinton jegyezték a piac zárásakor.
Lefelé tartott pénteken az áramszolgáltató cégek részvényeinek kurzusa, a Démász-papírok 1,4, az Émászéi 1,3 százalékkal lettek olcsóbbak.
