BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy órával korábban nyit a tőzsde

2003. április 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb egy órával hosszabbodik a kereskedési idő a Budapesti Értéktőzsdén, a történelmi kezdetekben érvényes másfél órás nyitva tartáshoz képest immár ötször annyi idő áll a piaci szereplők rendelkezésére az adásvételek lebonyolítására. A tőzsde május közepétől reggel 9-kor nyitja kapuit, tehát a brókereknek és a szorgalmasabb befektetőknek is egy órával korábban kell ezek után kelniük.
Meglepetésre azonban a megkérdezett – a korábbi esetekben a nyitva tartás meghosszabbítását hevesen ellenző – üzletkötők ezt egyáltalán nem nehezményezik. A kereskedési idő kiterjesztését ugyanis az indokolta, hogy a főbb európai piacok 9-kor nyitják kapuikat, az adásvétel pedig általában a kezdést követő egy órában a legintenzívebb. A 10 órás pesti nyitásra azonban rendszerint alábbhagy már a vezető börzék aktivitása, így a BÉT mindössze a tőlünk nyugatra meghatározott trend után kulloghat. A nyitás 9 órára tolásával a BÉT szeretné a reggeli európai pörgést Pesten is érezhetővé és követhetővé tenni, amitől a jelenleg pangó forgalom felfutását reméli.
A 9.05-ös kezdést május második felében tervezi bevezetni a BÉT, a pontos időpontot – a vonatkozó Keler-szabályok jóváhagyásától és hatálybalépésétől függően – azonban csak később fogja meghatározni és nyilvánosságra hozni. A módosítás az azonnali és a származékos piacok mellett az MMTS szabadpiacot is érinti.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet