Hetek, sőt hónapok óta nem látott alacsony forgalom volt csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciójában, alig haladta meg a 2 milliárd forintot. A csendes érdektelenség vagy inkább óvatos kivárás a vezető papírok árfolyamának csökkenésével járt együtt. A BUX index viszonylag magasan, 7546 ponton kezdett, majd percek alatt süllyedt 7490 közelébe. A nap nagy részében 7500-7520 között ingadozott, végül a zárásban emelkedett 7529-re, ami így is félszázalékos csökkenés szerdához képest.
A négy vezető papír általában 0,5-1 százalék közötti mértékben süllyedt, közülük a legmagasabb, egyenként félmilliárd forint körüli forgalma az OTP-nek és a Richternek volt. A bankrészvény a nap első felében alulról, a másodikban felülről közelítgette a 2250 forintos vonalat, a nap végén azonban 2243 forintig gyengült. A Richter 14 700 forintos ára egyszázalékos gyengülést takar. A Matáv zárásra 4 forinttal - fél százalékkal -, 780 forintig gyengült úgy, hogy a nap nagy részét ennél is lejjebb, 775 forint környékén töltötte. A nagy négyesből legkevésbé, harmad százalékkal a Mol lett olcsóbb.
Jó napjuk volt viszont sok közepes nagyságú társaság részvényeseinek. A Fotex élénk, 141 millió forintos, a Moléhoz közelítő forgalom mellett 9 százalékkal, 121 forintig emelkedett. Az Egis 153 millió forint értékben fordult meg a parketten, és bár napközben 7280-on is előfordult, végül 7200-on, az előző napival gyakorlatilag megegyező áron távozott. A Synergon 5 százalékkal, a Graphisoft csak eggyel drágult. Kisebb-nagyobb forgalom mellett emelkedett még a Danubius, a Brau, a NABI és a Pannonplast is, míg a vesztes oldalon leginkább a nagyon kicsi forgalmú papírok voltak.
