A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének jóváhagyásától függően április közepére, végére tervezi az indulást a Budapest Ingatlan Alap - tudtuk meg az alapkezelőtől. A konstrukció azonban nem közvetlenül fektetne ingatlanokba, hanem más hazai ingatlanalapok jegyeit vásárolná. Ezek közül elképzelhető, hogy egynek kiemelt súlya lesz a portfólión belül, másokból pedig kisebb mennyiségben, kiegészítésképpen vásárolnának. A későbbiekben a külföldi piacokon való megjelenést sem zárják ki.
Az ingatlanalapok az utóbbi hónapokban a legdinamikusabban fejlődő befektetési formának számítanak. Március első két hetében újra több mint 2,5 milliárd forinttal, 27,2 milliárd forintra emelkedett a nyílt végű ingatlanalapok összesített nettó eszközértéke (nettó vagyona). A befektetők lelkesedése töretlen, amiben szerepe lehet az idei hirtelen kamatesésnek (ami alternatív befektetési formák keresésére ösztönzött), de az alapkezelők marketingmunkájának is.
A piaci verseny kezd érdekessé válni: a korán induló Európa Ingatlan Alap őrzi vezető helyét, már több mint 9,1 milliárd forint tőkével gazdálkodhat. Ugyanakkor a Raiffeisen és az OTP termékei, amelyek az ősszel 3, illetve 4,5 milliárd forinttal indultak, gőzerővel növekednek, az előző alulról, az utóbbi felülről közelíti a 7 milliárd forintot. Az utóbbi hetek növekedési üteméből ítélve elképzelhető, hogy előbb-utóbb mindkettő lekörözi az Európát.
