Az MNB monetáris tanácsa nem változtatott hétfőn a kamatokon és egyéb szabályozókon, és túlzottan meglepő hírek sem érkeztek, így nyugalmasan telt el a hét első napja a pénz- és állampapírpiacon. A bankközi devizapiacon a forint délután 11,05 százalékra volt az intervenciós sáv közepétől, ami mindössze 10 bázispontos (századszázalékpontos) gyengülést jelent a péntek délutáni állapothoz képest. Valutánk csak egy eléggé szűk, 11,03-11,21 százalékos sávban ingadozott. Az eurót 245,55-245,65, a dollárt 222,05-222,15 forinton jegyezték, az utóbbi a pénteki zuhanás után most 15-25 fillérrel tovább gyengült.
A másodlagos állampapírpiacon a rövid és hosszabb futamidőkre egyaránt csökkentek valamelyest a referenciahozamok, de csak minimális mértékben, 1-3 bázisponttal. A külföldiek kezében lévő állampapírok állománya az utóbbi időben szinte napról napra újabb rekordokat dönt. A legfrissebb, március 6-ára (kétnapos átfutással) közzétett adat szerint 1929 milliárd forintról 1948 milliárdra nőtt az értékük. December végén ez még 1795 milliárd forint volt.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 6,55-6,70 százalékon jártak, ami 5-10 bázispontos csökkenést jelent. A hosszabb lejáratokon nem változtak a kamatok.
