Az egy hónappal ezelőttinél mérsékeltebb, de még így is több mint kétszeres volt a túljegyzés az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.) tegnapi aukcióján. Az új, 2010. március 12-én lejáró FJ10NF02 jelzáloglevél-sorozat legfeljebb 10 milliárd forintos pakettjére csaknem 27 milliárd forintnyi jegyzés érkezett, amiből a kibocsátó az említett maximumot fogadta el. Az átlaghozam, amely alig maradt el a maximálistól, évi 7,37 százalékos volt. A korábban már egyszer aukción szereplő, mindössze egy hónappal rövidebb futamidejű FJ10NF01 5 milliárd forintos csomagjára is hasonló volt a túljegyzés, 12 milliárd forintnyi ajánlatot nyújtottak be rá, és itt is az eredetileg meghatározott maximumot vihették el a befektetők. Az átlaghozam is nagyon hasonló, évi 7,32 százalék volt.
Úgy becsülhetjük, hogy ezek a nagy biztonságú vállalati papírok majdnem 1 százalékpontos hozamfelárat biztosítottak mostani vásárlóiknak az állampapírok felett. A leginkább hasonló futamidejű, 2009 februárjában és 2011 februárjában lejáró államkötvények vételi és eladási hozamai ugyanis 6,75/6,25, illetve 6,60/6,10 százalék voltak hétfőn az elsődleges forgalmazói rendszerben, ezek átlaga pedig évi 6,43 százalék.
