BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegy százalékon a forint

2003. március 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán is tovább tartott a forint napok óta tartó lejtmenete, délután az intervenciós sáv közepétől számított 11,06 százalékon állt, ami újabb 11 bázispontos gyengülés. Az eurót 245,45-245,60 forinton, 20-30 fillérrel drágábban, a dollárt pedig 223,80-244,00 forinton jegyezték, az utóbbi 60 filléres gyengülés.
A bankközi forintpiacon felborult a megszokott rend, az overnight-kamatok eltávolodtak kissé a jegybank legutóbbi intézkedései óta megszokott, 5,5-5,6 százalékos szinttől. Ezúttal élénk forgalom mellett 6,15-6,20 százalékig kúsztak fel, eltávolodva az egynapos betéttől és közelítve az alapkamat szintjét.
A héten több, mint 30 milliárd forintnyi vállalati kötvény és jelzáloglevél teremtett konkurenciát az állampapíroknak, szerdán például az MFB értékesített több, mint hatmilliárd forintnyi papírt. A másodlagos állampapírpiacon a referenciahozamok ezúttal emelkedtek, a rövidebb és közepes futamidők esetében 6-9 bázisponttal, a leghosszabb, 10 és 15 éves futamidőkre pedig 4-4 bázisponttal. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya a legfrissebb adatok szerint is csúcson van, hétfőn újabb pár száz millió forinttal emelkedve 1924,8 milliárd forintra nőtt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet