BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb pénzek mentek az MNB-hez

2003. március 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mióta az MNB ismét korlátlanul fogad be pénzeket kéthetes betéti konstrukciójába, a bankok már a második alkalommal helyeztek el a jegybanknál számottevően több pénzt, mint amennyi lejárt. A még a régi korlát szerint elhelyezett 100 milliárd forint felszabadulásával szemben 278 milliárd forintnyi új tőke áramlott hozzá az évi 6,5 százalékos alapkamat mellett, így 716,5 milliárd forintra emelkedett a betétállomány. Tavaly ez az érték jellemzően 300-400 milliárd forint körül alakult.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján 25 milliárd forintnyi papírra 60 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a nemzetközi ajánlások (ISMA) szerint számított átlaghozam 6,11 százalék volt, majdnem pontosan annyi, mint a másodpiaci referenciahozam előző napi értéke. A rövidebb és közepes futamidejű állampapírok referenciahozamai egyébként 3-7 bázisponttal csökkentek, a leghosszabb, 10 és 15 éves mutatók lényegében nem változtak. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya a legfrissebb, pénteki adatok szerint pár milliárd forinttal tovább nőtt, meghaladta az 1924 milliárd forintot.
A forint kedden már második napja határozottan gyengült, ezúttal délután a sávközéptől számított 11,17 százalékon állt, ami újabb 21 bázispontos csökkenés. Valutánk csak igen szűk, 11,10-11,21 százalékos sávon belül mozgott napközben. A hazai kedvező makroadatok ellenére tapasztalható gyengülést ismét a lengyel zloty esésével hozzák kapcsolatba. Az eurót délután 245,20-245,30 forinton jegyezték, a dollárt pedig 224,40-224,60 forinton, az utóbbi 1,60-1,70 forinttal alacsonyabb, mint hétfő délután. A bankközi forintpiacon az egynapos kamatok változatlanul évi 5,5-5,6 százalékon álltak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet