A PSZÁF engedélyével átalakítják a Budapest Nemzetközi Kötvény Alap befektetési politikáját. Az eddig a dolláralapú befektetésekre koncentráló konstrukció fő devizát vált. Mostanáig legalább 60 százalékban dollárban denominált kötvényeket, pénzpiaci eszközöket kellett tartania, a gyakorlatban pedig átlagosan 70-75 százalékos volt ezek aránya (a többi euró- és forintbefektetés). A módosítás után az eurón lesz a hangsúly, legalább 50 százalékban ezzel a valutával kell majd feltölteni az alapot. Az új befektetési politika az erről szóló hirdetmény utáni 31. napon, tehát várhatóan április elején lép életbe.
Amint a Budapest Alapkezelőnél elmondták, a változtatás indoka elsősorban az, hogy az alapot eredetileg a forintkötvény-befektetések alternatívájának szánták, de inkább devizaspekulációra bizonyult alkalmasnak. A lépés célja tehát elsősorban a devizakockázat csökkentése.
Az alap egyébként az utóbbi mintegy két évben a dollár gyengülése miatt természetesen gyengén teljesített. Számításaink szerint a február 26-ig eltelt egy évben 11,9, két évben 6,5 százalékos negatív hozamot ért el. Három, illetve négy évre visszatekintve viszont gyakorlatilag nullszaldós, ami jelzi, hogy az első évei jól sikerültek. A csúcson, 1998 végén egyébként vagyona 3,5 milliárd forint körül is járt, ma csak mintegy 240 millió forint.
