BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csúcson a külföldiek állománya

2003. március 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legfrissebb adatok szerint február 27-én ismét rekordot döntött a külföldiek kezében levő állampapírok állománya, 1876 milliárd forintról 1923 milliárd forintra emelkedett. (A számokat kétnapos átfutási idővel teszik közzé.) Az eddigi rekordot a január 30-i 1881 milliárd forint tartotta. Az állampapírpiacon egyébként a legtöbb futamidőre kismértékben, 3-5 bázisponttal emelkedtek a másodpiaci referenciahozamok, a rövidebb és hosszabb futamidőknél egyaránt. Különösebb hír és állampapír-piaci aukció híján legfeljebb annak lehetett ebben némi szerepe, hogy a Mol Rt. kötvényei és a HVB Jelzálogbank Rt. jelzáloglevelei együtt 23 milliárd forintos kínálatot gerjesztettek ezen a napon.
Hétfőn a forint a bankközi devizapiacon határozottan gyengült, délután az intervenciós sáv közepétől számított 11,38 százalékon állt, ami 54 bázispontos gyengülés péntekhez képest. Az árváltozást a lengyel belpolitikai válság miatt tapasztalható zloty-gyengüléssel hozzák összefüggésbe. Az eurót 244,60-244,80, a dollárt 226,10-226,35 forinton jegyezték, az utóbbi mintegy 40 fillérrel erősödött.
A bankközi forintpiacon a kamatok nem mozdultak el számottevően arról a szintről, ahová a jegybank legutóbbi, kamatemelő hatású intézkedése nyomán jutottak. Hétfőn délután az overnight és tomnext kamatok 5,55 százalékon álltak, lényegében ott, ahol pénteken.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet