BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkeltek a Mol-kötvények, fogyott a HVBJ

2003. március 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. tegnap rendezett kötvényaukcióján elkelt a maximális, 20 milliárd forintnyi mennyiség, a maximálistól jelentősen elmaradó hozam mellett. Bár elvileg évi 7,09 százalékos hozam mellett is lehetett ajánlatokat beadni, az átlaghozam 6,72 százalék lett és a legszerencsésebb befektető is csak 6,85 százaléknak örülhetett. Ezen a napon az egyéves államapír-piaci referenciahozam 6,29 százalék volt, a Mol-kötvényekkel elérhető hozamfelárat tehát 0,43 százalékpontra (43 bázispontra) becsülhetjük. A 20 milliárd forintnyi papírra 30,1 milliárd forintnyi ajánlatot adtak be a - feltehetőleg túlnyomórészt intézményi - befektetők.
Tegnap tartották a HVB Jelzálogbank Rt. két új sorozatú jelzáloglevelének aukcióját is. Mind a fix kamatozású, mind pedig a változó sorozatból 1,5-1,5 milliárd forintnyit értékesítettek - tudtuk meg a pénzintézet illetékesétől. Az aukciós átlaghozam mindkét értékpapírnál alatta maradt a névleges kamatoknak, azaz az évi 7,5, illetve 7,43 százaléknak (NAPI Gazdaság, 2003. március 3., 8. oldal). A részletesebb adatokat ma teszik közzé. A fix kamatozású papírnál legfeljebb 1,5, a változónál 2 milliárd forint lehetett a kibocsátás maximális értéke.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet