Három vállalati értékpapír-kibocsátásra is készülhetnek a befektetők - várhatóan persze elsősorban az intézményiek - ezen a héten, és ezzel nem elhanyagolható konkurenciát kapnak az állampapírok. A kibocsátók helyzetét persze valószínűleg aligha könnyítette meg az MNB múlt heti intézkedése, amelynek következtében a rövid futamidejű állampapírok hozamai határozott emelkedést mutattak.
Ma délelőtt a Mol Rt. 2004/A jelű, egyéves diszkontkötvényeire lehet ajánlatokat beadni, a kibocsátó akár 20 milliárd forintnyit is értékesíthet belőlük. Az ajánlatok maximális hozama évi 7,09 százalék lehet, amit úgy állapítottak meg, hogy az 80 bázisponttal (0,80 százalékponttal) meghaladja a múlt csütörtöki egyéves állampapír-piaci referenciahozamot.
Szintén ma lesz a HVB Jelzálogbank Rt. két kötvénysorozatának, a fix 7,5 százalékkal kamatozó 2010/A-nak és a változó kamatozású 2010/B-nek az aukciója. Az utóbbi ritkaságként, de nem páratlan módon már igen hamar, május 19-én kamatot is fizet (amely később csak évente esedékes). Március 5-e és május 19-e között évi 7,43 százalékos kamatot fizet, amiből 6,23 százalék az egyéves kincstárjegyek aukciós átlaghozama, 1,2 százalék pedig kamatprémium. A kétféle jelzáloglevélből legfeljebb 1,5, illetve 2 milliárd forintot kínálnak.
Szerdán lesz a 2007. november 25-én lejáró MFB 2007/A kötvények aukciója, amelyen maximum 10 milliárd forintnyi papírt vihetnek el a jelentkezők. Az aukciós hozamplafont úgy állapítják majd meg, hogy az 40 bázisponttal meghaladja a hasonló futamidejű, 2007. június 12-én lejáró 2007/D államkötvény előző napi piaci hozamát.
Az összesen legfeljebb 33,5 milliárd forintnyi különböző értékpapír mindegyikénél kezdeményezni fogják a tőzsdei bevezetést.
